Май 2024
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Сейчас на сайте

Сейчас 11 гостей онлайн

Відтепер діти можуть особисто скаржитись в ООН.

Відтепер діти можуть особисто звертатися зі скаргою до ООН у випадку порушення їхніх прав. Відповідний додаток до Конвенції ООН з прав дитини у вівторок, 28 лютого, в Женеві підписала низка країн.Вони задіяні як домашні раби, їхню працю використовують на плантаціях і в каменоломнях: за різними оцінками, щодня експлуатується праця від 160 до 215 мільйонів дітей віком від п'яти до 17 років. Такі цифри походять з доповідей, які готують організації на кшталт дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ або «terre des hommes». Щодня порушується право цих дітей на медичне обслуговування, освіту, свободу, ігри.

Права дітей закріплені у відповідній Конвенції ООН від 1989-го року. Однак цей документ досі залишався єдиним серед правозахисних конвенцій, який не передбачав індивідуального звернення. Тепер усе має змінитися. 18 країн підписали в Женеві додатковий протокол, який надає дітям право особисто подавати скарги до Об'єднаних Націй. Допомагати їм у цьому дозволено гуманітарним організаціями. Експерти ООН мають перевіряти відповідні скарги й у разі потреби відстоювати їхні права перед національними урядами.
Серед країн, які підписали додатковий протокол, також Німеччина. «Це великий крок уперед у міжнародному захисті прав дітей»,— заявила німецький міністр з питань сім'ї Кристіна Шредер. За словами Шредер, Німеччина вже незабаром ратифікує додатковий протокол. Міністр закликала й інші країни максимально прискорити цей процес.
Міжнародна організація «National Coalition», в якій об'єдналися понад 100 дитячих правозахисних організацій, привітала підписання додаткового протоколу. Правозахисники наголосили також на важливості надання дітям і підліткам достатньої допомоги, якщо вони забажають подати скаргу.

 
Опубликовать ссылку на статью:

Поиск по сайту

Прогноз погоды